Przejdź do treści
12.07.2012

Zadania inwestycyne zaplanowane na rok 2012 w toku

Wiosną, po zimowym okresie, kiedy nie prowadzi się robót drogowych, drożone zostały do realizacji zadania inwestycyjne zaplanowane na 2012 rok.

Z końcem marca ukończono modernizację fragmentu ulicy Cegielnianej i przylegającego do niej chodnika. Pierwotnym zamierzeniem był remont chodnika po stronie numerów parzystych od sięgacza przy budynku CELAPO do posesji przy Cegielnianej 4. W trakcie prac podjęto jednak decyzję o rozszerzeniu remontu do wejścia na plac targowy. Chodnik został odremontowany, ułożono pasek odwadniający przy krawężniku. Po odbiorze okazało się, że woda deszczowa nie odpływa z jezdni prawidłowo, czyli po opadach przechodnie w dalszym ciągu narażeni byli na przykre konsekwencje przejeżdżania aut po stojącej w zagłębieniach drogi wodzie. Ten odcinek ulicy Cegielnianej posiada minimalny kąt nachylenia i aby zniwelować zastoje wody, konieczne było wyrównanie jezdni. Rada Dzielnicy IX przeznaczyła dodatkowe środki finansowe na nową nawierzchnię asfaltową, którą położono na odcinku 130 m. od ulicy Pienińskiej do ulicy Szaniawskiego.

Z początkiem czerwca zakończyły się prace przy przystankach tramwajowych Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Solvay na trasie przy Zakopiance. Wyremontowano platformy przystankowe. Perony przystosowane zostały do norm unijnych – krawężniki są granitowe i podwyższone o 7 cm, aby dostosować je do pojazdów niskopodłogowych.

Zmodernizowany został także chodnik przy ul. Zakopiańskiej od przystanku tramwajowego Solvay do skrzyżowania z ul. Kościuszkowców, przy którym znajduje się m.in. poczta. Zużyte i wypaczone płyty chodnikowe zamienione zostały na kostkę brukową z podjazdami dla niepełnosprawnych wedle standardów unijnych.

Również w czerwcu odremontowano schody w ciągu pieszym prowadzącym na Górę Borkowską, po wschodniej stronie ul. Zakopiańskiej.

Z początkiem lipca mieszkańcy z pewnością odczuli niedogodności związane z zamknięciem ul. Żywieckiej. Prace remontowe przebiegły sprawnie i mamy kolejny fragment ulicy - na odcinku od ul. Kępnej do ul. Jagodowej - w idealnym stanie.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

termin zostanie podany wkrótce

Inicjatywy obywatelskie