Przejdź do treści
01.05.2024

Aktualne wydarzenia w CSW Solvay

Aktualne wydarzenia w CSW Solvay

18.05.2024/sobota, godz. 18.00 – Sala Widowiskowa

„PIĘKNO” CZERWONY TULIPAN

Kalejdoskop osobowości w CSW Solvay

Jest to nowy cykl spotkań muzycznych - koncertów, na których znane osobowości świata muzycznego zaprezentują swoją twórczość. Bez ograniczeń stylów, gatunków i brzmień – różnorodność muzycznych wydarzeń ogranicza tylko wyobraźnia artystów. Dla publiczności to okazja do spotkań ze znanymi wykonawcami i przeżycia wielu muzycznych wzruszeń.

 

Wyjątkowy  koncert  Zespołu Czerwony Tulipan na scenie CSW Solvay. Zespół powstał w 1985 roku w Olsztynie i od tamtej pory inicjuje koncerty, przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur .  Czerwony Tulipan na swoich koncertach prezentuje piosenki literacko – poetyckie, poezję śpiewaną, a czasem utwory  satyryczne czy kabaretowe. Współpracował niegdyś z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności".  Koncertuje w kraju i za granicą m.in. : we Francji, Niemczech, Anglii, Belgii, Szwecji, Austrii, Litwie czy tez w USA i Kanadzie.

 

Czerwony Tulipan to pięć artystycznych indywidualności:

Stefan Brzozowski – wokal, gitara

Ewa Cichocka – wokal

Krystyna Świątecka – wokal, flet

Andrzej Czamara – gitara

Andrzej Dondalski – gitara basowa

 

 Bilety: 50 zł normalny/ 35 zł /*                                                              

*Dla posiadaczy Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP

Bilety do nabycia  w  CSW Solvay lub online biletyna.pl i kicket.com

 

25.05.2024/sobota, godz.15.00 – Sala Widowiskowa

AKADEMIA SENIORA  SEZON 2024

Sala Widowiskowa Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

godz. 15.00 – powitanie i prowadzenie - Mariola Hurko /Przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI Kraków-Podgórze;

  • Prelekcje pn.: „Zdrowie i uroda prosto z natury” – poprowadzą: Karolina Górska, Adam Winkel, Elżbieta Hachlowska, Dorota Jałocha, Żaneta Klawikowska;
  • Koncert Cracow Guitar Quartet.

Cracow Guitar Quartet powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem: Miłosz Mączyński, Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter.

Kwartet bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach gitarowych, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentu, dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji (w tym rejestrowany koncert w studiu Polskiego Radia).

W 2010 roku ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango (CM Records), ukazująca piękno i bogactwo muzyki tanecznej od Renesansu do współczesności. Zespół występuje również jako czworo solistów, z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, m.in. Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Sudeckiej czy Polish Art Philharmonic. Obecnie Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej.

 

Bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie CSW Solvay.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

29 maja (środa),
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie