Przejdź do treści
19.11.2023

Obchody Święta Niepodległości w Łagiewnikach

Obchody Święta Niepodległości w Łagiewnikach

W dniu 11 listopada odbyły się obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Łagiewnikach. Uroczystości rozpoczęły się od odprawionej przez księdza kanonika Bogdana Dudka Mszy Świętej Pro Patria Nabożeństwo odbywało się w akompaniamencie Orkiesty Dętej „Solvay”.
Następnie uczestnicy patriotycznych obchodów udali się przed pomnik mieszkańców Łagiewnik poległych w walce za Ojczyznę w latach 1914-1946 znajdujący się naprzeciw historycznego budynku Szkoły Podstawowej. To tam, jak co roku, odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, a następnie głos zabrała Prezes Łagiewnickiego Towarzystwa Kulturalnego, Zyta Wawrzyńczyk – Kopia i inni członkowie Towarzystwa, którzy przedstawili krótki rys historyczny Narodowego Święta. Apel odbył się w asyście łagiewnickich harcerzy, którzy pełnili wartę honorową przy pomniku pamięci. Obok harcerzy znajdowały się poczty sztandarowe reprezentujące Szkoły Podstawowe
nr 55 i 56, a także przedstawiciele społeczności szkolnej. Uczniowie przygotowali program artystyczny, odczytując okolicznościowe wiersze patriotyczne. Również podczas tej części uroczystości rangę wydarzenia podniosła swoją obecnością Orkiestra Dęta „Solvay”, grająca hymn oraz różne patriotyczne pieśni. W wydarzeniu brała udział także delegacja przedstawicieli Rady Dzielnicy IX – Przewodniczący Bogusław Gołas oraz Radni Mariola Hurko i Krzysztof Mitras. Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz mieszkańcom za podtrzymywanie pamięci i wspólne świętowanie.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

19 czerwca (środa),
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie