Przejdź do treści
28.08.2023

Dni Twierdzy Kraków

Dni Twierdzy Kraków

W dniach od 8 do 17 września br. na terenie Krakowa odbywać się będzie kolejna odsłona Dni Twierdzy Kraków. To wyjątkowe przedsięwzięcie, w trakcie którego mieszkańcy mogą odkryć historię miasta i wziąć udział w różnych ciekawych aktywnościach.

Obecnie wiele z dawnych zabudowań wojskowych służy zupełnie innym celom – istnieją w nich muzea, instytucje kultury, instytucje edukacyjne, ośrodki sportowe, naukowe, centra medyczne, a także prowadzona jest działalność gospodarcza. Znajdują się w pięknym otoczeniu zieleni, inne zaś oferują malownicze widoki na Kraków i jego okolice, co czyni z nich miejsce do rekreacji oraz turystyki poza utartym szlakiem.

Fortyfikacje Twierdzy Kraków na stałe wrosły w pejzaż miejski. Dlatego tak ważne jest, by przywrócić dziedzictwo forteczne pamięci mieszkańców i zaprosić do korzystania z niego, dając mu tym samym nowe, kolejne życie.

W dniach 8 – 17 września 2023 Organizator zaprasza do udziału w bezpłatnych: wykładach, warsztatach dla dzieci i dorosłych, grach terenowych, koncertach i wielu innych bezpłatnych atrakcjach. Tematyka wydarzeń zainteresuje zarówno pasjonatów, jak i początkujących adeptów sztuki poznawania tajemnic Krakowa.

Wstęp wolny. Ilość wejściówek ograniczona.

Więcej informacji dotyczących rezerwacji miejsc i programu wydarzeń już wkrótce na stronie https://twierdzakrakow.pl/.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

1 grudnia (piątek),
godz. 17:00

Inicjatywy obywatelskie