Przejdź do treści
21.08.2023

CSW dla Seniorów

CSW dla Seniorów

PROGRAM VII edycji projektu 2023 r.

SENIORALNY KLUB FILMOWY

CSW SOLVAY & CAS PASJA

 

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w przyjaznej sali dawnego kina Chemik, działa dyskusyjny klub filmowy w najszlachetniejszym wydaniu. Co miesiąc zapraszamy do wspólnego obejrzenia ciekawego filmu i rozmowy o nim.

Autorem programu, prelegentem i moderatorem dyskusji jest Maciej Gil, animator kultury filmowej, działacz ruchu klubowego, dziennikarz, prelegent i edukator.

Przypomnijmy: z Senioralnym Klubem Filmowym zwiedziliśmy już Czechy i Słowację (IX-XII 2021), Szwecję, Grenlandię i Islandię (I-III 2022), Włochy (IV-VI 2022) Macedonię, Bośnię i Chorwację (IX-XI 2022), Francję (II-IV 2023) i Bliski Wschód (V-VII 2023). Czas na wycieczkę do (wybranych krajów) Afryki.

  • 28 września2023/czwartek, godz. 17.00

Arab Blues, reż. Manele Labidi, Tunezja/Francja 2019, 88'

Wychowana we Francji Selma wraca do rodzinnej Tunezji, by otworzyć gabinet psychoanalityczny. Niezależna, niezamężna kobieta w dżinsach i z papierosem w ustach zwraca na siebie uwagę. Jej zawód i styl życia nawet krewnym wydają się podejrzane. Słoneczna, pełna kolorów komedia opowiada o konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości z jednostką.

  • 26 października2023/czwartek, godz. 17.00

Lingui, reż. Mahamat-Saleh Haroun, Czad/Francja/Belgia 2021, 87'

 

Amina i jej nastoletnia córka Maria mieszkają na rozpalonych słońcem przedmieściach Ndżameny, stolicy Czadu. Ich codziennością jest walka o to, by los córki był lepszy od tego, który stał się udziałem jej ciężko pracującej na kruchą stabilizację matki. Pewnego dnia okazuje się, że Maria jest w ciąży. Kameralna, poetycka opowieść o matczynej miłości i kobiecej solidarności.

  • 23 listopada2023/czwartek, godz. 17.00

Rytmy Casablanki, reż. Nabil Ayouch, Maroko/Francja 2021, 101'

 

Anas to były raper, który podejmuje się pracy w domu kultury w robotniczej dzielnicy Casablanki, największego miasta Maroka. Prowadzone przez niego zajęcia z hip-hopu mają ośmielić jego młodych podopiecznych, by odważniej mówili o swoich problemach. Wzruszająca, pełna empatii opowieść o nadziejach młodości, szukaniu własnej drogi oraz rodzinnych sekretach.

 

Bilety na jednostkowe seanse w cenie: 10 zł do nabycia w CSW Solvay lub online: biletyna.pl i kicket.com

Karnet na 3 seanse w cenie: 20 zł do nabycia w CSW Solvay lub online: biletyna.pl.

Odbiór drukowanego karnetu w sekretariacie CSW Solvay.

 

Akademia Seniora - wrzesień 2023

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

1 grudnia (piątek),
godz. 17:00

Inicjatywy obywatelskie