Przejdź do treści
21.08.2022

Budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry zakończona

Budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry zakończona

Zakończyła się budowa bloku komunalnego przy ul. Fredry. Po uzyskaniu z początkiem sierpnia zaświadczenia Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zgodzie na użytkowanie, kameralny budynek został przekazany do Zarządu Budynków Komunalnych.

Gmina wzbogaciła się o kolejne nowe mieszkania komunalne. Tym razem Zarząd Inwestycji Miejskich przekazał do Zarządu Budynków Komunalnych 46 lokali w kameralnym bloku, który został wybudowany przy ul. Fredry 4c. Wcześniej, na początku sierpnia ZIM uzyskał zgodę PINB na użytkowanie bloku. W ramach zadania powstała też dojazd dopuszczonym ruchem pieszych, którą będzie zarządzał ZDMK.

Nowa, zrealizowana na zlecenie ZIM inwestycja mieszkaniowa to niewielki, czterokondygnacyjny blok z 46 mieszkaniami, w tym pięcioma dla niepełnosprawnych, liczący maksymalnie do 15 m wysokości. W sąsiedztwie powstał teren zielony oraz 46 miejsc postojowych – 15 z nich w garażach w przyziemiu budynku. Pięć miejsc przeznaczonych jest dla niepełnosprawnych. W ramach inwestycji nasadzono 180 sztuk roślin, głównie krzewów, w zamian za drzewa usunięte przez realizacja zadania. Przeważają klony, cisy, graby i róże.

Warto wiedzieć, że mieszkania komunalne budowane przez ZIM są gotowe do zasiedlenia, bowiem ich standard wykończenia różni się od tzw. standardu deweloperskiego. W przypadku nowych mieszkań komunalnych, w standardzie jest malowanie ścian, ułożenie paneli podłogowych, płytek naściennych i podłogowych w kuchni i łazienkach, a także biały montaż w łazienkach. W kuchniach do montażu przygotowany jest zlew i kuchenka elektryczna z piekarnikiem i czterema palnikami. W łazienkach są toalety, umywalki, wanny lub brodziki, a także specjalne uchwyty w mieszkaniach dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

27 października (czwartek), 
godz. 17:00

Inicjatywy obywatelskie