Przejdź do treści
03.01.2022

Senioralny Klub Filmowy

Senioralny Klub Filmowy

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w miesiącu styczniu 2022 r. rusza II edycja projektu SENIORALNY KLUB FILMOWY - CSW SOLVAY & CAS PASJA.

W Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w przyjaznej sali dawnego kina Chemik (czy ktoś je jeszcze pamięta?!), nawiążemy do najlepszych tradycji dyskusyjnych klubów filmowych.

Autorem programu i gospodarzem spotkań jest Maciej Gil, animator kultury filmowej, działacz ruchu klubowego, dziennikarz, prelegent i edukator. Jest organizatorem i konsultantem programowym wielu wydarzeń filmowych w Polsce i za granicą, autorem m.in. projektów Krakowskie Spacery Filmowe i Kinobus.
Po inauguracyjnych spotkaniach z kinem Czechów i Słowaków wybieramy się na północ Europy, by zasmakować kinematografii szwedzkiej, islandzkiej, a nawet grenlandzkiej.

27 stycznia 2022 r. godz. 16.00/czwartek – Sala Widowiskowa CSW Solvay
Młodość Astrid / Unga Astrid, reż. Pernille Fischer Christensen, Szwecja/Dania 2018,

123 min.

Astrid i jej rodzeństwo dorastają w gospodarstwie w Vimmerby. Rodzice pozwalają córce uczyć się w szkole średniej, co nie jest oczywistością. Nie protestują też, gdy otrzymuje staż w redakcji lokalnej gazety. Opowieść o wykuwaniu się charakteru i talentu Astrid Lingdren (1907-2002).

3 lutego 2022 r. godz. 16.00/czwartek – Sala Widowiskowa CSW Solvay
Sumé: Brzmienie rewolucji / Sumé: Mumisitsinerup nipaa, reż. Inuk Silis Høegh, Grenlandia/Dania/Norwegia 2014, 73 min.
Rewolucja, o której mało kto wie. Bez ani jednego wystrzału, bez żadnej przelanej kropli krwi. Za sprawą pierwszej grupy rockowej śpiewającej w języku inuickim w ciągu kilku lat w sercach i umysłach obywatelek i obywateli Grenlandii zaszła nieodwracalna zmiana. Film dokumentalny.

17 marca 2022 r. godz. 16.00/czwartek– Sala Widowiskowa CSW Solvay
Daleko od Reykjavíku / Héraðið, reż. Grímur Hákonarson, Islandia/Dania/Niemcy 2019,

92 min.
Islandzka wieś. Po śmierci męża łagodna i pokorna dotychczas Inga odkrywa jego przykre tajemnice. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów dłużej doiła miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Żałoba zamienia się w słuszny gniew.

Bilety 5 zł do nabycia w CSW Solvay lub online: ewejściówki.pl, biletyna.pl

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

26 stycznia (środa), 
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie