Przejdź do treści
15.07.2020

Bezpłatne spacery z przewodnikiem po Krakowie przez całe lato!

Bezpłatne spacery z przewodnikiem po Krakowie przez całe lato!

W ramach programu promującego turystykę dla mieszkańców „Bądź turystą w swoim mieście” Kraków przygotował 70 bezpłatnych spacerów tematycznych po najciekawszych zakątkach miasta, prowadzonych przez profesjonalnych przewodników. To odpowiedź miasta na potrzeby branży turystycznej i bezpieczny sposób spędzenia wolnego czasu przez mieszkańców Krakowa w czasach pandemii.
Spacery organizowane będą do października, w soboty i niedziele, dwa razy dziennie – w tym ostatni weekend, 11-12 lipca odbyły się pierwsze z nich.
„Kraków można zwiedzać indywidualnie i szukać skarbów na własną rękę, można spacerować z przyjaciółmi i rodzinami, można także odkrywać tajemnice miasta spontanicznie lub skrupulatnie planować trasę, opierając się na drukowanych przewodnikach. Ale jeśli chcemy odkryć najgłębsze zakamarki, dowiedzieć się o nieznanych zakątkach, największych sekretach miasta i zaskakujących ciekawostkach - najlepszym pomysłem jest spacer z wykwalifikowanym przewodnikiem” - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim. W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).
Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych wejściówek. Można je rezerwować przez portal EVENEA.

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

26 sierpnia (środa),
godz. 18:00

Inicjatywy obywatelskie