Przejdź do treści
31.03.2019

Otwarcie przestrzeni terapeutycznej w Ośrodku Szkolnym przy ul. Niecałej

Otwarcie przestrzeni terapeutycznej  w Ośrodku Szkolnym przy ul. Niecałej

Zakończyła się modernizacja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 przy ulicy Niecałej 8. Nieużytek, jakim do tej pory było poddasze, zamienił się w pełnowymiarową przestrzeń terapeutyczną. W ośrodku uczą się dzieci i młodzież z wadami słuchu oraz z zaburzeniami w rozwoju mowy. Prace polegały na przebudowie poddasza – do tej pory nieużywanego – tak, by przestrzeń ta mogła służyć do celów dydaktycznych i terapeutycznych. Urządzono tam sześć gabinetów do pracy indywidualnej z dziećmi (wraz z zapleczami) oraz salę rekreacyjną (taneczno-teatralną), która może również pełnić funkcję sali konferencyjnej. Wzdłuż gabinetów, pod skośnym dachem, biegnie przytulny korytarz z malutkimi stoliczkami i kolorowymi pufami, stanowiący otwartą strefę wypoczynkową. Na poddaszu znajduje się też węzeł sanitarny obejmujący pomieszczenie gospodarcze i trzy toalety, w tym jedną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zadania inwestycyjnego zakupiono meble i inne elementy wyposażenia nowo powstałych pomieszczeń.


– Gabinety są dostosowane do potrzeb każdego dziecka, zarówno słabosłyszącego, jak i niesłyszącego. Na poddaszu jest bardzo cicho, ponieważ jest ono odizolowane od szkoły i internatu, co tworzy doskonałe warunki do pracy terapeutycznej. Każdy gabinet to w pełni funkcjonalnie urządzona przestrzeń pozwalająca na sprawną organizację pracy terapeutycznej i zapewniająca dzieciom poczucie bezpieczeństwa – mówi dyrektor SOSW nr 6 Renata Dubiel.


Inwestycja została przeprowadzona w latach 2017–2018 i kosztowała łącznie ponad 2,3 mln zł. Środki wyłożyło miasto, z tym że część pieniędzy zaplanowała nasza dzielnica w ramach przyzywanych jej środków – odpowiednio 47 100 zł w 2017 oraz 114 000 zł w 2018 roku. Przebudowa wymagała m.in. zmiany konstrukcji więźby dachowej, remontu pokrycia dachowego, zmiany lokalizacji wejścia głównego do budynku. Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne ELKA Sp. z o.o.

Źródło: krakow.pl

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

termin zostanie podany wkrótce

Inicjatywy obywatelskie