Przejdź do treści
17.12.2018

Sąsiedzka Gwiazdka u seniorów borkowskich

Sąsiedzka Gwiazdka u seniorów borkowskich

Idea sąsiedzkich spotkań jest bliska seniorom realizującym dzielnicowy projekt aktywizacji osób 60+ pn. „Aktywne Poniedziałki dla Seniorów w Dzielnicy IX”. Dlatego grupa aktywnych emerytów – Panie Maria Dąbek i Eugenia Pytel – chętnie przystąpiła do inicjatywy „Sąsiedzka Gwiazdka” proponowanej przez Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie oraz podmioty wspierające to działanie: Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonimii Społecznej, Bibliotekę Kraków, Centrum Kultury Gminy Biskupice, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, MDK w Bochnia, Laboratorium Aktywności społecznej OPEN SPACE, Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach.

Hasło „Zróbmy sobie Sąsiedzką Gwiazdkę” trafiło zatem na podatny grunt. Grudniowa aura nie sprzyja bowiem dalekim spacerom, w krakowskim powietrzu smog i dzień jest bardzo krótki. Ponadto w świątecznej atmosferze pojawia się oczekiwanie na serdeczną atmosferę, ciekawą rozmowę, poznanie interesującej osoby. Może nią być sąsiadka lub sąsiad. Wszystkie te warunki spełniło sąsiedzkie spotkanie emerytów, które odbyło się w dniu 12 grudnia w osiedlowej kawiarence „Stokrotka”. Wnętrze kawiarenki przystrojone zostało świątecznymi ozdobami i światełkami, na stole pojawiły się świece, gałązki igliwia, słodkie wypieki, owoce, kawa i herbata. Świąteczną atmosferę podkreślała nastrojowa muzyka i kolędy. Niektóre osoby składały sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, inne gawędziły lub wykonywały pamiątkowe karteczki. Aż trudno uwierzyć, że trzy godziny minęły tak szybko.

W czasie spotkania uczestnicy mogli także odebrać świąteczny upominek przygotowany przez Stowarzyszenie Emerytów Rencistów i Inwalidów a finansowany ze środków Rady Dzielnicy IX.

RG

Wracaj

Najbliższe posiedzenie rady

22 maja 2019 roku o godz. 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy IX

Inicjatywy obywatelskie