Przejdź do treści
19.12.2017

Koncert kolęd Hanki Rybki w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

Koncert kolęd Hanki Rybki w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

Hanka Rybka z Zespołem swoimi interpretacjami kolęd i pastorałek tworzą niepowtarzalny nastrój. Udział w koncercie to wyjątkowa okazja do radosnego przeżywania  czasu Bożego Narodzenia. Wieczór zostanie dodatkowo wzbogacony o góralskie bajania – ciekawe wiersze i anegdoty o tematyce świątecznej.
Kolędowanie w wykonaniu Hanki Rybki to wyjątkowy program, będący mieszaniną jazzu i muzyki folkowej, zagranych z pasją i góralskim temperamentem – Hanka i wszyscy muzycy z zespołu są rodowitymi góralami z Zakopanego. Prezentowany program oparty jest przede wszystkim na płycie wokalistki, zatytułowanej „Gwiozdkowo Opowiastka”, którą nowatorsko zaaranżował Karim Martusewicz (basista zespołu VOO VOO).
Hanka Rybka to wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala. Muzyka była i jest dla niej naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Profesjonalistka w każdym calu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ma na koncie setki koncertów w kraju i za granicą. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in.  zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze „Jadwisia spod Regli” Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą „Zokopiany” Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – „Nuty spod hól” i „Ginie śniezek po holach”. Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Ze swoim zespołem etno/folkowym „Rybka i Przyjaciele”, a później „Hanka Rybka” wystąpiła na wielu festiwalach folkowych w kraju za granicą.

Zapraszamy na koncert kolęd Hanki Rybki!

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

28 grudnia 2017 r.

godz. 17

Wracaj

Najbliższe posiedzenie rady

20.03.2018 r., godz. 18.30    L sesja Rady Dzielnicy IX

Informacje dla Seniorów