Przejdź do treści
19.12.2017

Koncert kolęd Hanki Rybki w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

Koncert kolęd Hanki Rybki w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

Hanka Rybka z Zespołem swoimi interpretacjami kolęd i pastorałek tworzą niepowtarzalny nastrój. Udział w koncercie to wyjątkowa okazja do radosnego przeżywania  czasu Bożego Narodzenia. Wieczór zostanie dodatkowo wzbogacony o góralskie bajania – ciekawe wiersze i anegdoty o tematyce świątecznej.
Kolędowanie w wykonaniu Hanki Rybki to wyjątkowy program, będący mieszaniną jazzu i muzyki folkowej, zagranych z pasją i góralskim temperamentem – Hanka i wszyscy muzycy z zespołu są rodowitymi góralami z Zakopanego. Prezentowany program oparty jest przede wszystkim na płycie wokalistki, zatytułowanej „Gwiozdkowo Opowiastka”, którą nowatorsko zaaranżował Karim Martusewicz (basista zespołu VOO VOO).
Hanka Rybka to wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala. Muzyka była i jest dla niej naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Profesjonalistka w każdym calu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ma na koncie setki koncertów w kraju i za granicą. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in.  zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze „Jadwisia spod Regli” Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą „Zokopiany” Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – „Nuty spod hól” i „Ginie śniezek po holach”. Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Ze swoim zespołem etno/folkowym „Rybka i Przyjaciele”, a później „Hanka Rybka” wystąpiła na wielu festiwalach folkowych w kraju za granicą.

Zapraszamy na koncert kolęd Hanki Rybki!

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

28 grudnia 2017 r.

godz. 17

Wracaj

Najbliższe posiedzenie rady

24.01.2019 r., godz. 18.00

III sesja Rady Dzielnicy IX

Informacje dla Seniorów