Przejdź do treści
21.03.2017

Aktywne Poniedziałki dla Seniorów

Aktywne Poniedziałki dla Seniorów
Za nami już dwa spotkania z cyklu Aktywne Poniedziałki dla Seniorów. 6 marca seniorzy rozmawiali na temat Budżetu Obywatelskiego oraz włączenia się do działań partycypacyjnych; dyskusję inicjowała radna Renata Grotowska. 20 marca zaproszenie przyjęła i poprowadziła spotkanie psycholog i pedagog pani Teresa Kędra. Atrakcyjny temat o funkcjonowaniu naszego mózgu (nawiązujący do obchodzonego 22 marca Dnia Mózgu) zainteresował seniorów obojga płci, rozmowa w kawiarnianej atmosferze trwała znacznie dłużej niż przewidywany czas spotkania.

Projekt Aktywne Poniedziałki dla Seniorów 2017 realizowany jest ze środków Rady Dzielnicy IX przez CSW Solvay przy współudziale osób działających na zasadzie wolontariatu oraz aktywnych członków Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Borku Fałęckim. Projekt ma w roku 2017 charakter pilotażowy – do końca grudnia zaplanowano 14 spotkań. Jego celem jest aktywizacja osób starszych w lokalnym środowisku Dzielnicy IX. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu – w pierwszy i trzeci poniedziałek każdego miesiąca – pod adresem ul. Żywiecka 13 w Krakowie: w KAWIARNI STOKROTKA lub siedzibie Rady Dzielnicy IX, jeżeli wymaga tego charakter spotkania.

Najbliższe spotkania, zaplanowane przed przerwą wakacyjną:
  1. 03 kwietnia – spotkanie z zielarzem. Cz. 1. Prowadzi Apteka ZIKO. Miejsce spotkania: sala w siedzibie Rady Dz. IX, ul. Żywiecka 13.
  2. 24 kwietnia – spotkanie z rehabilitantem. Rehabilitacja ruchowa.
  3. 08 maja – spotkanie z zielarzem. Cz. 2. Prowadzi Apteka ZIKO. Miejsce spotkania: sala w siedzibie Rady Dz. IX, ul. Żywiecka 13
  4. 22 maja – spotkanie z graffiti. Przygotowanie seniorów do „malowania na ścianie”. Spotkanie prowadzi Joanna Róg-Ociepko. Miejsce spotkania: sala w siedzibie Rady Dz. IX, ul. Żywiecka 13.
  5. 05 czerwca – spotkanie z pszczelarzem. Właściwości miodu i degustacja produktu.

PRZERWA WAKACYJNA od 05 czerwca do 18 września 2017 roku.

Zapraszam bardzo serdecznie Państwa Seniorów do aktywnego udziału we wszystkich zajęciach.

Renata Grotowska, autorka projektuWracaj

Najbliższe posiedzenie rady

22.05.2018 r., godz. 18.30, LIII sesja Rady Dzielnicy IX

Informacje dla Seniorów