Przejdź do treści

Spotkania międzypokoleniowe w Gimnazjum Nr 24

08.12.2016

Spotkania międzypokoleniowe w Gimnazjum Nr 24

Już od ponad roku Gimnazjum nr 24 gości systematycznie w swoich progach Seniorów, organizując różnego rodzaju spotkania z udziałem uczniów szkoły. W listopadzie ubiegłego roku szkoła zaangażowała się w projekt „Działajmy razem” organizowany przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych oraz integracja międzypokoleniowa.

W Gimnazjum nr 24 realizowana jest już II edycja tego projektu zatytułowana „Międzypokoleniowe spotkania w Gimnazjum nr 24”. W imprezach organizowanych raz w miesiącu uczestniczą uczniowie oraz zaproszeni Seniorzy – mieszkańcy Dzielnicy IX. Tematyka spotkań przy kawie, zawsze pysznym ciastku oraz drobnym upominku na pożegnanie jest bardzo różnorodna: śpiewanie pieśni patriotycznych – „Patriotyczny wtorek”, projektowanie i tworzenie ozdób choinkowych – „Bombkowy wtorek”, wystawa „Nasza szkoła dawniej i dziś”, wykonanie kompozycji kwiatowych – „Akademia florysty”, „Międzypokoleniowa herbatka w ogrodzie Gimnazjum nr 24” – pogoda pokrzyżowała plany spotkania, ale skutkiem tego było wywiązanie się bardzo dynamicznej dyskusji damsko-męskiej o podziale ról w związku.
Przyjazna atmosfera panująca podczas spotkań, uśmiech i obecność Seniorów sprawiły, że szkoła wpisała już na stałe do kalendarza międzypokoleniowe spotkania.

Zapraszamy Seniorów na najbliższe spotkanie w Gimnazjum Nr 24 (ul. Montwiłła-Mireckiego) w dniu 15 grudnia. Będziemy wspólnie z młodzieżą projektować i wykonywać stroiki świąteczne. A w styczniu (5 stycznia) przed nami jeszcze "Koralowy wtorek" - projektowanie i wykonanie biżuterii z kamieni naturalnych.

Państwa obecność, uśmiech i dobre słowo to największy sukces projektu!

Zapraszamy!

Wracaj

Najbliższe posiedzenie rady

6.11.2017 r., godz. 18.30 XLIV sesja Rady Dzielnicy IX

6.11.2017 r., godz. 20.30 XLV sesja (nadzwyczajna) Rady Dzielnicy IX

Informacje dla Seniorów