Przejdź do treści

Spotkania międzypokoleniowe w Gimnazjum Nr 24

08.12.2016

Spotkania międzypokoleniowe w Gimnazjum Nr 24

Już od ponad roku Gimnazjum nr 24 gości systematycznie w swoich progach Seniorów, organizując różnego rodzaju spotkania z udziałem uczniów szkoły. W listopadzie ubiegłego roku szkoła zaangażowała się w projekt „Działajmy razem” organizowany przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych oraz integracja międzypokoleniowa.

W Gimnazjum nr 24 realizowana jest już II edycja tego projektu zatytułowana „Międzypokoleniowe spotkania w Gimnazjum nr 24”. W imprezach organizowanych raz w miesiącu uczestniczą uczniowie oraz zaproszeni Seniorzy – mieszkańcy Dzielnicy IX. Tematyka spotkań przy kawie, zawsze pysznym ciastku oraz drobnym upominku na pożegnanie jest bardzo różnorodna: śpiewanie pieśni patriotycznych – „Patriotyczny wtorek”, projektowanie i tworzenie ozdób choinkowych – „Bombkowy wtorek”, wystawa „Nasza szkoła dawniej i dziś”, wykonanie kompozycji kwiatowych – „Akademia florysty”, „Międzypokoleniowa herbatka w ogrodzie Gimnazjum nr 24” – pogoda pokrzyżowała plany spotkania, ale skutkiem tego było wywiązanie się bardzo dynamicznej dyskusji damsko-męskiej o podziale ról w związku.
Przyjazna atmosfera panująca podczas spotkań, uśmiech i obecność Seniorów sprawiły, że szkoła wpisała już na stałe do kalendarza międzypokoleniowe spotkania.

Zapraszamy Seniorów na najbliższe spotkanie w Gimnazjum Nr 24 (ul. Montwiłła-Mireckiego) w dniu 15 grudnia. Będziemy wspólnie z młodzieżą projektować i wykonywać stroiki świąteczne. A w styczniu (5 stycznia) przed nami jeszcze "Koralowy wtorek" - projektowanie i wykonanie biżuterii z kamieni naturalnych.

Państwa obecność, uśmiech i dobre słowo to największy sukces projektu!

Zapraszamy!

Wracaj

Najbliższe posiedzenie rady

19.02.2019 r., godz. 19.15

V sesja nadzwyczajna Rady Dzielnicy IX

Informacje dla Seniorów