Przejdź do treści
01.10.2012

Feralne skrzyżowanie w Borku Fałęckim

Mieszkańcy Borku Fałęckiego znają feralne skrzyżowanie ulic: Żywieckiej, Zdunów, Nowogródzkiej i Rynku Fałęckiego. W ciągu ostatnich miesięcy stało się ono ponownie miejscem zdarzeń komunikacyjnych w dniach 6 sierpnia i 1 września.
W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez samochód wyjeżdżający z ulicy Zdunów doszło do zderzenia z samochodem nadjeżdżającym ulicą Żywiecką (w sierpniowym zdarzeniu) i od strony ulicy Montwiłła-Mireckiego w dniu 1 września.
Z inicjatywy Rady Dzielnicy IX zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami ZIKiT, wraz z wizją w terenie, w celu podjęcia decyzji w sprawie podniesienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców na tym skrzyżowaniu.
W wyniku ustaleń poczynionych w czasie spotkania, w najbliższych dniach powstanie projekt rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie, który zostanie zrealizowany ze środków Dzielnicy IX. Będzie to m.in. ograniczenie możliwości parkowania samochodów w rejonie skrzyżowania ulic Niemcewicza i Montwiłła-Mireckiego przez zamontowanie słupków, zakaz parkowania w Rynku Fałęckim na odcinku ulic Miłej i Zdunów, wyznaczenie pasów dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej, Zdunów i Nowogródzkiej z Rynkiem Fałęckim, wyznaczenie linii ciągłej, oddzielającej pas dla pieszych na ul. Zdunów (rozwiązanie tymczasowe do czasu remontu kapitalnego ulicy) oraz, w późniejszym terminie, wykonanie spowalniaczy na ul. Żywieckiej.        

RG

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

termin zostanie podany wkrótce

Inicjatywy obywatelskie