Przejdź do treści
12.06.2022

Trasa Łagiewnicka gotowa w lipcu

Trasa Łagiewnicka gotowa w lipcu

Roboty budowlane na Trasie Łagiewnickiej są na ostatniej prostej. Oddanie tej ważnej dla mieszkańców arterii na południu Krakowa, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, będzie możliwe po procedurach odbiorów przez odpowiednie służby.

 – Spodziewamy się, że pasażerowie, rowerzyści i kierowcy skorzystają z Trasy Łagiewnickiej w lipcu – informuje Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu.

Trasa Łagiewnicka to 3,5-kilometrowy odcinek drogowy, ale w ramach jego realizacji, powstało ponad 2 km tuneli – w tym tunel tramwajowy, kilkaset metrów nowego torowiska i kilkaset metrów zmodernizowanego torowiska. Inwestycja objęła też korektę koryta rzeki Wilgi na odcinku ponad 0,5 km.

– Wyzwaniem dla organizacji prac było ich prowadzenie pod ruch, nie tylko samochodowy czy tramwajowy, ale i kolejowy – podkreśla Migdał.

Przypomnijmy, tunel pod ul. Kobierzyńską nie będzie obecnie odkopywany. Stanie się to dopiero podczas budowy Trasy Pychowickiej. Pozostałe tunele zostały w pełni wyposażone, w tym w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

– Przestrzeń nad tunelami została zagospodarowana tak, by służyła mieszkańcom jako przestrzeń o charakterze parkowym, sportowym czy rekreacyjnym – wyjaśnia Mariusz Piątkowski, prezes spółki Trasa Łagiewnicka.

krakow.pl

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

30 listopada (środa), 
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie