Przejdź do treści
12.06.2022

XXVI Dni Dzielnicy za nami!

XXVI Dni Dzielnicy za nami!

W dniach 4-5 czerwca, po dwuletniej pandemicznej przerwie, odbyły się Dni Dzielnicy IX, czyli cykliczne święto Łagiewnik-Borku Fałęckiego. W prawdzie pogoda była nieco kapryśna pierwszego dnia imprezy, lecz mimo tego frekwencja dopisała. Wszystko za sprawą bogatego programu i szeregu atrakcji przygotowanych dla młodszych i starszych. Wydarzenie było zorganizowane przez Radę Dzielnicy IX we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” .

Uroczyste otwarcie obchodów odbyło się punktualnie w samo południe. Na scenie zgromadzili się Radni Dzielnicy oraz w imieniu Rady Miasta Krakowa Przewodniczący Rafał Komarewicz i Radny Adam Migdał. Przewodniczący Dzielnicy Bogusław Gołas w krótkim przemówieniu otworzył dwudniową imprezę.

Zaraz potem, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w grze terenowej, którą prowadzili animatorzy poprzebierani w bajkowe stroje. Uczestnicy rozwiązywali różne zagadki i zadania. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi, którzy prezentowali program artystyczny. Był śpiew i taniec, a także krótkie przedstawienia. Swoje talenty prezentowały dzieci z Przedszkola nr 95 oraz uczestnicy zajęć organizowanych przez Klub Iskierka. Wszystkie występy zrobiły duże wrażenie na zgromadzonej publice. Po prezentacji najmłodszych na scenie pojawił się iluzjonista Tomasz Vinici, który niemal zaczarował publikę swoim pokazem. Artysta prezentował rozmaite sztuczki, zapraszając na scenę osoby z publiczności. Każdy mógł poczuć się znów dzieckiem w świecie tajemnej magii. Po tak entuzjastycznie przyjętym występie, na scenie pojawił się Big Band Podgórze ze Szkoły Muzycznej, który zaprezentował kilka standardów swingowych i jazzowych. Pomiędzy występami, konferansjerka prowadziła quiz muzyczny dla najmłodszych. Następnie na scenie pojawił się Kabaret „Bergamuty” tworzony przez dwójkę krakowskich aktorów Krzysztofa i Dorotę Bochenków, którzy swoim występem doprowadzili najmłodszych do naprawdę szczerego śmiechu.

Wreszcie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, wyczekiwany przez wszystkich Zespół „Bayera”. To formacja disco polo tworzona przez Radosława Kudelskiego oraz tancerki. Zespół znany jest w internecie, gdzie może pochwalić się dziesiątkami milionów odtworzeni muzyki. Dowód popularności dała publika, która śpiewała największe hity razem z „Bayerą”. Mieszkańcy dali się porwać energetycznym rytmom, a pod sceną stworzył się parkiet. Lider zespołu rozrzucał płyty wśród publiczności, a także zapraszał na scenę. „Bayera” ku radości widzów bisowała i rozdawała autografy po koncercie. Po tak gorącej zabawie, emocje na długo nie opadły, gdyż na scenę wkroczył muzyczny duet, który bawił publikę do późnych godzin wieczornych w rytmach popularnej muzyki biesiadnej.

Przez cały dzień do dyspozycji mieszkańców były liczne dodatkowe atrakcje – trampoliny, ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia, a także „balonowe ZOO”, malowanie twarzy, czy foto budka. Wszystko to było dostępne za darmo. Kolejnego dnia odbył się Borkowski Festyn Piłkarski, o którym piszemy na 5 stronie. Natomiast sportowym akcentem podczas sobotnij imprezy był mecz oldbojów, w którym zmierzyli się byli zawodnicy KS "Borek", a także niektórzy Radni Dzielnicy.

W galerii znajduje się fotorelacja z Dni Dzielnicy - kliknij tutaj!

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

25 października (środa), 
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie