Przejdź do treści
21.09.2021

Projekty dzielnicowe - wybierz i zagłosuj!

Projekty dzielnicowe - wybierz i zagłosuj!

Ruszyła tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 23 zatwierdzonych projektów dzielnicowych oraz 87 projektów ogólnomiejskich. Poniżej zwięźle przedstawiamy wszystkie projekty z Dzielnicy IX. Zachęcamy do oddawania głosów w dniach 1-10 października.

W 5 numerze info.9 nie zostały przedstawione dwa projekty, które po ponownej weryfikacji zostały zaakceptowane i również na nie można oddać głosy. Oto one:

PROJEKT LOKALNY - 9 NR 11:

Park Solvay ma dość

Projekt "Park Solvay ma dość" zakłada nie wykonywanie już żadnych nowych instalacji, żadnej nowej infrastruktury, wybiegów dla psów, placów zabaw, boisk i innych rzeczy na terenie parku. 

LOKALIZACJA

Główna lokalizacja: Park Solvay

OPIS PROJEKTU

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy dzielnicy IX są w bardzo trudnej i coraz trudniejszej sytuacji. Terenów należących do miasta, które można by przeznaczyć na nowe parki w zasadzie nie ma. A chęć zgłaszania w Budżecie Obywatelskim zielonych projektów jest duża, w związku z czym, z braku innych miejsc, zgłasza się co roku kolejne pomysły, które mają być realizowane na terenie parku Solvay. Ale ile jeden park może wytrzymać?

 
Są już bardzo rozbudowane place zabaw, są boiska, są stoliki, ławki, kosze, alejki, latarnie. Jest wszystko. Park Solvay nie potrzebuje już żadnych nowych elementów. Czy przydałby się delikatny remont? Możliwe, ale nie poświęcajmy już więcej przestrzeni parkowej - drzew, krzewów, trawy i kwiatów - na kolejne pomysły urządzenia tego terenu.
 
Brakuje nam w dzielnicy IX terenów zielonych, terenów do wypoczynku na łonie natury, gdzie można obcować z przyrodą, podziwiać ptaki i odpoczywać w cieniu rozłożystych koron drzew. Niech projekt "Park Solvay ma dość" zwróci uwagę zarówno mieszkańców, jak radnych i urzędników, że w naszej dzielnicy potrzebujemy PRZEDE WSZYSTKIM wykupu gruntów pod nowe parki i lasy. 
 
Chcemy nowych terenów zielonych. Chcemy bliskości natury dostępnej kilkanaście minut od naszych domów, do której można się dostać piechotą lub rowerem. Chcemy by możliwość wypoczynku w parku czy w lesie nie wiązała się z koniecznością jazdy samochodem poza obręb naszej dzielnicy. 

PROJEKT LOKALNY - 9 NR 28:

SKATEPARK w PARKU SOLVAY

LOKALIZACJA

Główna lokalizacja: Park Solvay za placem zabaw przy ulicy Żywiecka boczna w miejscu naturalnego zagłębienia terenu działka nr.17/11 obr.P-44

OPIS PROJEKTU

Budowa SKATEPARKU w formie podłużnej rampy w miejscu naturalnego zagłębienia terenu . Rampa będzie posiadała różną wysokość , tak aby nauka ewolucje sportowych na rampie odbywały się od niższych wysokości i stopniowo w miarę nauki uczący się  przechodził na wyższe wysokości rampy.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Parku Solvaj brak jest urządzeń sportowych dla młodzieży .która po szkole chciałaby spędzić czas na sportowo.

SKATEPARK jako urządzenie wielofunkcyjne umożliwi uprawianie sportu wielu pasjonatom różnych dyscyplin sportu, takich jak deskorolkarzom, rolkarzom, rowerzystom,oraz osobom jeżdżącym  na hulajnogach.
 

 

Szczegóły wszystkich projektów znajdują się na stronie: budzet.krakow.pl, a także w zakładce Budżet Obywatelski oraz we wrześniowym numerze info.9

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

15 grudnia (środa), 
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie