Przejdź do treści
07.07.2021

JAZZowy SOLVAY

JAZZowy SOLVAY

JAZZowy SOLVAY

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

ul. ZAKOPIAŃSKA 62 w Krakowie

17.07.2021

godz. 19.00 – 23.00

Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy polskich wykonawców na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej, w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii. Wystąpią artyści polskiej sceny jazzowej w wyjątkowym projekcie „JAM SESSION z towarzyszeniem sekcji rytmicznej”.

W programie jazz nowoorleański utrzymany w klimacie swingującego jazzu tradycyjnego, jazz latynoamerykański oraz piosenka jazzowa.

Prowadzenie: Antoni Krupa

Kierownik muzyczny: Jarek Kaganiec

Artyści: Magdalena Mędrala-wokal, Mili Morena-wokal, Antoni Krupa z zespołem FRESH BLOOD w składzie: Krystian Jaworz-instrumenty klawiszowe, Grzegorz Piećko-gitara basowa, Kasia Bobik-perkusja, duet SURREAL PLAYERS, Władek Grochot-trąbka, Jarek Kaganiec-fortepian, Janusz Nowak-puzon, Ryszard Pałka-perkusja, Grzegorz Piętak-kontrabas.

Podczas Nocy Jazzu czeka nas niespodzianka w postaci wieczoru autorskiego. 

Prezentacja fragmentów książki pt.: „Miasto błękitnych nut czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko…..” oraz osobisty komentarz do nich w wykonaniu samego autora Antoniego Krupy”.

Antoni Krupa autor, muzyk i dziennikarz muzyczny, od lat związany z Radiem Kraków, prowadzi swoją opowieść dwuwątkowo. Każdy z czterdziestu czterech rozdziałów składa się z części wspomnieniowej, autobiograficznej oraz z fragmentów wywiadów, które przeprowadził ze znanymi muzykami jazzowymi. Wywiady te były emitowane na antenie Radia Karków. Zamysłem autora książki nie było napisanie usystematyzowanej historii jazzu, lecz ukazanie początku i rozkwitu jazzu w Krakowie, powstanie legendarnych grup, pierwszych festiwali, kształtowanie nowych nurtów. Podkreśla role YMCA w popularyzowaniu jazzu w Krakowie, opowiada o okresie katakumbowym, narodzinach Zaduszek Jazzowych, powstaniu i działalności Jazz-Klubu Helikon, kształtowaniu się Krakowskiej Szkoły Jazzu, narodzinach jazzowej awangardy i wielu, wielu innych ważnych wydarzeniach. Przybliża sylwetki znanych i podziwianych muzyków, występujących dziś na scenach całego świata, a także owianych legendą nieżyjących już wybitnych twórców, takich jak Krzysztof Komeda czy Zbigniew Seifert, zachowanych we wspomnieniach kolegów jazzmanów. To także osobista, niesłychanie wciągająca opowieść o miłości, fascynacjach muzycznych i szaleństwach młodości.


Wejściówki  do  odebrania  w  sekretariacie  Centrum  Sztuki  Współczesnej  Solvay, 

ul. Zakopiańska 62, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. 

Wracaj

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy IX

20 października (środa), 
godz. 17:00

 

Inicjatywy obywatelskie